AUSTRO Baumaschinen

AUSTRO Baumaschinen vybavila firmu Smětal dvěma výkonnými bagry

Rodinná firma SMĚTAL oslaví příští rok 30 let svého působení na českém trhu. I proto plánuje co nejvíce obnovit svůj strojový park kvalitní technikou, kterou používá zejména k recyklaci a nakládání se stavebními odpady a zeminou. SMĚTAL teď nově disponuje dvěma bagry, které mu dodala naše společnost.

Konkrétně jde o pásový bagr Kobelco ED160 a kolový bagr Hitachi ZX140W.

Úspěšnou zatěžkávací zkouškou prošly bagry při stavbě moderního administrativního komplexu Envelopa Office Center v Olomouci. Za tři měsíce vytěžily 33 tisíc kubíků zeminy.

Pásový bagr Kobelco firmy SMĚTAL nyní nachází uplatnění na projektu zkapacitnění průtahu silnice I/55 v Předmostí v Přerově a to při stavbě dvoupruhové estakády.

"Bagr dělá na násypu terénní úpravy a odkopy," upřesnil Smětal.

Bagr Kobelco ED160 o hmotnosti 16,3 tun je vybavený třílitrovým motorem o výkonu 78,5 kW, rypadlem o objemu půl kubíku a šestisměrnou radlicí. Bagr je tak křížencem rypadla a buldozeru, který má široké využití při úpravách terénu a krajiny, například při budování poldrů, jezírek apod. Aby materiál nepadal pod pásy, radlice přesahuje podvozek na obě strany o 40 centimetrů, přičemž přesahující bočnice lze pro přepravu ručně sklopit dozadu.

Kolový bagr Hitachi ZX140W pracuje na Brněnské přehradě při rozšiřování místní komunikace. "Právě tam využíváme otočné hlavy a hutnící desky. Je to ideální pomocník, kompletně vybavený, zastane činnost tří strojů," oceňuje Smětal všestrannost a univerzálnost stroje značky Hitachi.

Model ZX140W‑6 je optimální pro práci v městských oblastech na silnicích a površích, které by mohly být poškozeny použitím pásových rypadel. Kolové rypadlo nabízí několik technologických funkcí, jejichž účelem je zvýšit účinnost, zlepšit výkonnost a snížit tak celkové náklady na vlastnictví. Může mít podpůrnou roli pro menší úkoly na větších staveništích, ale také je dostatečně všestranný na to, aby jej menší společnosti mohly využívat jako svůj hlavní stroj.

Kromě kvality samotných bagrů oceňuje společnost SMĚTAL také servis naší společnosti.

"S firmou AUSTRO Baumaschinen spolupracujeme dva roky a máme od ní perfektní servis 24 hodin každý den. Mechanici umí poradit po telefonu, anebo za pár hodin jsou u nás a problém řeší na místě. Veškeré náhradní díly a příslušenství nám dovezou na stavbu. Výhodou je, že z Brna k nám do sídla firmy v Bystrovanech u Olomouce je to kousek," poznamenal Smětal.

loading